RTK یکی از پرکاربرد ترین تکنیک های موقعیت یابی می باشد. تصحیحات از یک یا چند ایستگاه مرجع GNSS نزدیک به نقطه مورد نظر از طریق اینترنت یا اتصال رادیویی منتقل می شود. همچنین اطلاعات خام ایستگاه مرجع برای حذف منابع خطای مشترک برای هر دو ایستگاه مرجع و متحرک استفاده می شود. این تکنیک می تواند موقعیت دقیق را در سطح سانتیمتر در شرایط ایده آل ارائه دهد.

هم زمان با رشد محبوبیت این روش در بین کاربران، نیاز به تحلیل و بررسی نتایج این روش به منظور دستیابی به درست ترین و دقیق ترین موقعیت نیز افزایش می یابد. با پیشرفت تکنولوژی کاربران در محیط های چالشی نیز انتظار عملکرد مشابه (دقت و صحت بالا) دارند. محیط هایی چالشی به محیط هایی مانند نزدیک ساختمان ها و یا زیر اطلاق می شود.

شاخص های کنترل کیفیت ارائه شده در گیرنده ها اغلب شاخص های اسمی بوده و خطاهای مدل نشده ای مانند multipath و باقی مانده تاثیرات اتمسفر را در نظر نمی گیرد. در نظر گرفتن این شاخص های اسمی در شرایط ایده آل بسیار نزدیک به واقعیت است اما در شرایط چالشی امکان خطا و به وجود آمدن اشتباه در تعیین موقعیت وجود دارد و در حقیقت در نظر گرفتن این شاخص ها (مانند HRMS  و VRMS) در این شرایط درست نیست و فقط یک خوشبینی محض است. خطاهای ذکر شده در بالا باعث می شود که گیرنده موقعیت را به اشتباه نشان داده و حتی در برخی موارد با وجود خطا و دقت واقعی کمتر از حد انتظار به کاربر عبارت فیکس را نشان دهد. بدین منظور و رفع نگرانی کاربران در مورد این مساله، کمپانی همسفیر تکنولوژی SureFix را در محصولات خود قرار داده است.

نحوه کار این انجین به چه صورت می باشد؟

پردازنده SureFix با گرفتن نتایج تعیین موقعیت آنی (RTK) و داده های کمکی به عنوان ورودی و پردازش بر روی این داده ها در انجین مرکزی، تجزیه و تحلیل آماری را برای تعیین کیفیت واقعی تعیین موقعیت RTK انجام داده و در نهایت خروجی این پردازش را به همراه شاخص های تعیین موقعیت لحظه ای به کاربر گزارش می دهند.

شکل 3 در این شکل گیرنده در یک محیط چالشی قرار گرفته است و تکنولوژی SureFix وظیفه گزارش دقت پایین و یا جلوگیری از فیکس اشتباه را به عهده دارد.

خلاصه

SureFix یکی از ایده آل ترین تکنولوژی هایی است که باعث می شود کاربران با خیالی آسوده از نتایج خود در محیط های چالشی استفاده کنند. این تکنولوژی با استفاده از اندازه گیری داده های اضافی و کنترل کیفیت های پیشرفته در موتور اصلی از اعلام نتایج تعیین موقعیت اطمینان حاصل کرده و از اعلام فیکس اشتباه جلوگیری میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه